WIFI2437-6
WIFI2437-6
Part Number
WIFI2437-6
Description
2437 MHZ WIFI CAVITY BAND PASS F
Data sheet
WIFI2437-6.pdf
Delivery Services
WIFI2437-6
Comments
    WIFI2437-6 Specifications
    Ripple1.2dB
    Bandwidth22MHz
    Frequency2.437GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.024" (26.00mm)
    Package / CaseModule
    Size / Dimension4.252" L x 2.205" W (108.00mm x 56.00mm)