WIFI4S2412-1
WIFI4S2412-1
Part Number
WIFI4S2412-1
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
2412 MHZ WIFI CAVITY BAND PASS F
Data sheet
WIFI4S2412-1.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
WIFI4S2412-1
Comments
    WIFI4S2412-1 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.25dB
    Bandwidth22MHz
    Frequency2.412GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.063" (27.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension2.205" L x 2.205" W (56.00mm x 56.00mm)