X3LEEJNANF-27.000000
X3LEEJNANF-27.000000
Part Number
X3LEEJNANF-27.000000
Manufactures
Taitien
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
Data sheet
X3LEEJNANF-27.000000.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
X3LEEJNANF-27.000000
Comments
    X3LEEJNANF-27.000000 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesX3
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency27 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance6pF
    Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohms