XZLEECNANF-27.000000
XZLEECNANF-27.000000
Part Number
XZLEECNANF-27.000000
Manufactures
Taitien
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
Data sheet
XZLEECNANF-27.000000.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
XZLEECNANF-27.000000
Comments
    XZLEECNANF-27.000000 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesXZ
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency27 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance6pF
    Size / Dimension0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms