CY2X014LXI125T
CY2X014LXI125T
Part Number
CY2X014LXI125T
Manufactures
Cypress Semiconductor Corp
Description
IC OSC XTAL 125MHZ 6CLCC
Data sheet
Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Delivery Services
CY2X014LXI125T
Comments
    CY2X014LXI125T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    TypeOscillator, Crystal
    Count-
    Frequency125MHz
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-CLCC
    Current - Supply150 mA
    Voltage - Supply2.375V ~ 3.6V
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C