CY2XF24LXI625T
CY2XF24LXI625T
Part Number
CY2XF24LXI625T
Manufactures
Cypress Semiconductor Corp
Description
IC OSC XTAL PROG 6CLCC
Data sheet
CY2XF24LXI625T.pdf
Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Delivery Services
CY2XF24LXI625T
Comments
    CY2XF24LXI625T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    TypeOscillator, Crystal
    Count-
    Frequency78.125MHz ~ 625MHz
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-CLCC
    Current - Supply150 mA
    Voltage - Supply2.375V ~ 3.465V
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C