TEN 30-2433WIN
TEN 30-2433WIN
Part Number
TEN 30-2433WIN
Description
DC DC CONVERTER 3.3V +/-12V
Data sheet
TEN 30-2433WIN.pdf
Delivery Services
TEN 30-2433WIN
Comments
    TEN 30-2433WIN Specifications
    SeriesTEN 30WIN (30W)
    RoHSRoHS
    TypeIsolated Module
    FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP
    Efficiency86%
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)26 W
    Package / Case7-DIP Module
    Control Features-
    Size / Dimension2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
    Number of Outputs3
    Voltage - Output 13.3V
    Voltage - Output 212V
    Voltage - Output 3-12V
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation1.5 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 75°C
    Voltage - Input (Max)36V
    Voltage - Input (Min)9V
    Current - Output (Max)5A, 416mA, 416mA