TEN 30-4834WIN
TEN 30-4834WIN
Part Number
TEN 30-4834WIN
Description
DC DC CONVERTER 3.3V +/-15V
Data sheet
TEN 30-4834WIN.pdf
Delivery Services
TEN 30-4834WIN
Comments
    TEN 30-4834WIN Specifications
    SeriesTEN 30WIN (30W)
    Efficiency86%
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)26 W
    Control Features-
    Size / Dimension2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
    Number of Outputs3
    Voltage - Output 13.3V
    Voltage - Output 215V
    Voltage - Output 3-15V
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation1.5 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 75°C
    Voltage - Input (Max)75V
    Voltage - Input (Min)18V
    Current - Output (Max)5A, 333mA, 333mA