TEP 100-4815WIR
TEP 100-4815WIR
Part Number
TEP 100-4815WIR
Description
DC DC CONVERTER 24V 101W
Data sheet
TEP 100-4815WIR.pdf
Delivery Services
TEP 100-4815WIR
Comments
    TEP 100-4815WIR Specifications
    SeriesTEP 100WIR (100W)
    RoHSRoHS
    TypeIsolated Module
    FeaturesRemote On/Off, OTP, OVP, SCP, UVLO
    Efficiency90%
    Part StatusActive
    ApplicationsITE (Commercial), Railway
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)101 W
    Package / Case9-DIP Module
    Approval Agency-
    Standard Number-
    Control Features-
    Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
    Number of Outputs1
    Voltage - Output 124V
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation2.25 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 75°C (With Derating)
    Voltage - Input (Max)75V
    Voltage - Input (Min)18V
    Current - Output (Max)4.2A