TEP 75-7213WI
TEP 75-7213WI
Part Number
TEP 75-7213WI
Description
DC DC CONVERTER 15V 75W
Data sheet
TEP 75-7213WI.pdf
Delivery Services
TEP 75-7213WI
Comments
    TEP 75-7213WI Specifications
    SeriesTEP 75WI (75W)
    Efficiency91%
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)75 W
    Control Features-
    Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
    Number of Outputs1
    Voltage - Output 115V
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation2.25 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 75°C
    Voltage - Input (Max)160V
    Voltage - Input (Min)43V
    Current - Output (Max)5A