THD 10-4811WIN
THD 10-4811WIN
Part Number
THD 10-4811WIN
Description
DC DC CONVERTER 5.1V 10W
Data sheet
THD 10-4811WIN.pdf
Delivery Services
THD 10-4811WIN
Comments
    THD 10-4811WIN Specifications
    SeriesTHD 10WIN (10W)
    RoHSRoHS
    TypeIsolated Module
    FeaturesRemote On/Off, OCP, SCP
    Efficiency85%
    Part StatusActive
    ApplicationsITE (Commercial)
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)10 W
    Package / Case24-DIP Module, 9 Leads
    Control Features-
    Size / Dimension1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
    Number of Outputs1
    Voltage - Output 15.1V
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation1.5 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (With Derating)
    Voltage - Input (Max)75V
    Voltage - Input (Min)18V
    Current - Output (Max)2A