THD 15-4822WIN
THD 15-4822WIN
Part Number
THD 15-4822WIN
Description
DC DC CONVERTER +/-12V 15W
Data sheet
THD 15-4822WIN.pdf
Delivery Services
THD 15-4822WIN
Comments
    THD 15-4822WIN Specifications
    SeriesTHD 15WIN (15W)
    RoHSRoHS
    TypeIsolated Module
    FeaturesRemote On/Off, OVP, SCP
    Efficiency89%
    Part StatusActive
    ApplicationsITE (Commercial)
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)15 W
    Package / Case24-DIP Module, 8 Leads
    Control Features-
    Size / Dimension1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
    Number of Outputs2
    Voltage - Output 112V
    Voltage - Output 2-12V
    Voltage - Output 3-
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation1.5 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (With Derating)
    Voltage - Input (Max)75V
    Voltage - Input (Min)18V
    Current - Output (Max)625mA, 625mA