THM 10-4813WI
THM 10-4813WI
Part Number
THM 10-4813WI
Description
DC DC CONVERTER 15V 10W
Data sheet
THM 10-4813WI.pdf
Delivery Services
THM 10-4813WI
Comments
    THM 10-4813WI Specifications
    SeriesTHM 10WI (10W)
    RoHSRoHS
    TypeIsolated Module
    FeaturesOCP, OVP, SCP
    Efficiency89%
    Part StatusActive
    ApplicationsMedical
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)10 W
    Package / Case24-DIP Module, 6 Leads
    Control Features-
    Size / Dimension1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
    Number of Outputs1
    Voltage - Output 115V
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation5 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 90°C (With Derating)
    Voltage - Input (Max)75V
    Voltage - Input (Min)18V
    Current - Output (Max)670mA