THM 10-4823WI
THM 10-4823WI
Part Number
THM 10-4823WI
Manufactures
Traco Power
Description
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
Data sheet
THM 10-4823WI.pdf
Category
DC DC Converters
Delivery Services
THM 10-4823WI
Comments
    THM 10-4823WI Specifications
    SeriesTHM 10WI (10W)
    RoHSRoHS
    TypeIsolated Module
    FeaturesOCP, OVP, SCP
    Efficiency88%
    Part StatusActive
    ApplicationsMedical
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)10 W
    Package / Case24-DIP Module, 6 Leads
    Approval Agency-
    Standard Number-
    Control Features-
    Size / Dimension1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
    Number of Outputs2
    Voltage - Output 115V
    Voltage - Output 2-15V
    Voltage - Output 3-
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation5 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 90°C (With Derating)
    Voltage - Input (Max)75V
    Voltage - Input (Min)18V
    Current - Output (Max)333mA, 333mA