THM 30-4813WI
THM 30-4813WI
Part Number
THM 30-4813WI
Description
DC DC CONVERTER 15V 30W
Data sheet
THM 30-4813WI.pdf
Delivery Services
THM 30-4813WI
Comments
    THM 30-4813WI Specifications
    SeriesTHM 30WI (30W)
    RoHSRoHS
    TypeIsolated Module
    FeaturesOCP, OTP, OVP, SCP
    Efficiency89%
    Part StatusActive
    ApplicationsMedical
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)30 W
    Package / Case5-DIP Module
    Control Features-
    Size / Dimension2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
    Number of Outputs1
    Voltage - Output 115V
    Voltage - Output 2-
    Voltage - Output 3-
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation5 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 80°C (With Derating)
    Voltage - Input (Max)75V
    Voltage - Input (Min)18V
    Current - Output (Max)2A