TON 15-4810WI
TON 15-4810WI
Part Number
TON 15-4810WI
Manufactures
Traco Power
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 13W
Data sheet
TON 15-4810WI.pdf
Category
DC DC Converters
Delivery Services
TON 15-4810WI
Comments
    TON 15-4810WI Specifications
    SeriesTON 15WI (15W)
    RoHSRoHS
    TypeIsolated Module
    FeaturesRemote On/Off, OCP, OVP, SCP
    Efficiency85%
    Part StatusNot For New Designs
    ApplicationsITE (Commercial)
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)13 W
    Package / Case6-DIP Module
    Approval Agency-
    Standard Number-
    Control Features-
    Size / Dimension1.10" L x 0.94" W x 0.33" H (27.9mm x 23.9mm x 8.5mm)
    Number of Outputs1
    Voltage - Output 13.3V
    Voltage - Output 2-
    Voltage - Output 3-
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation2.25 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (With Derating)
    Voltage - Input (Max)75V
    Voltage - Input (Min)18V
    Current - Output (Max)4A