FW-04-03-G-D-265-120-A
FW-04-03-G-D-265-120-A
Part Number
FW-04-03-G-D-265-120-A
Description
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-04-03-G-D-265-120-A.pdf
Delivery Services
FW-04-03-G-D-265-120-A
Comments
    FW-04-03-G-D-265-120-A Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions8
    Length - Overall Pin0.385" (9.779mm)
    Length - Stack Height0.265" (6.731mm)
    Length - Post (Mating)0.120" (3.048mm)