FW-05-03-L-D-320-065
FW-05-03-L-D-320-065
Part Number
FW-05-03-L-D-320-065
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-05-03-L-D-320-065.pdf
Delivery Services
FW-05-03-L-D-320-065
Comments
    FW-05-03-L-D-320-065 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.385" (9.779mm)
    Length - Stack Height0.320" (8.128mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)
    Contact Finish - Post (Mating)Gold
    Contact Finish Thickness - Post (Mating)10.0µin (0.25µm)
    FW-05-03-L-D-320-065 FAQ
    1. How to order FW-05-03-L-D-320-065 on Kimter Electronics?
    3. Are the FW-05-03-L-D-320-065 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FW-05-03-L-D-320-065?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    FW-05-03-L-D-320-065 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufactures Stock Description View
    FW-05-03-L-D-320-065 FW-05-03-L-D-320-065 FW-05-03-L-D-320-065 Samtec Inc. 5000 CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD View