FW-50-01-F-D-200-170
FW-50-01-F-D-200-170
Part Number
FW-50-01-F-D-200-170
Description
CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-50-01-F-D-200-170.pdf
Delivery Services
FW-50-01-F-D-200-170
Comments
    FW-50-01-F-D-200-170 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.045" (1.143mm)
    Number of Positions100
    Length - Overall Pin0.415" (10.541mm)
    Length - Stack Height0.200" (5.080mm)
    Length - Post (Mating)0.170" (4.318mm)