FW-05-03-L-D-320-080
FW-05-03-L-D-320-080
Part Number
FW-05-03-L-D-320-080
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-05-03-L-D-320-080.pdf
Delivery Services
FW-05-03-L-D-320-080
Comments
    FW-05-03-L-D-320-080 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.400" (10.160mm)
    Length - Stack Height0.320" (8.128mm)
    Length - Post (Mating)0.080" (2.032mm)