FW-04-03-G-D-267-120
FW-04-03-G-D-267-120
Part Number
FW-04-03-G-D-267-120
Description
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-04-03-G-D-267-120.pdf
Delivery Services
FW-04-03-G-D-267-120
Comments
    FW-04-03-G-D-267-120 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions8
    Length - Overall Pin0.387" (9.830mm)
    Length - Stack Height0.267" (6.782mm)
    Length - Post (Mating)0.120" (3.048mm)