FW-04-03-G-D-310-065
FW-04-03-G-D-310-065
Part Number
FW-04-03-G-D-310-065
Description
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-04-03-G-D-310-065.pdf
Delivery Services
FW-04-03-G-D-310-065
Comments
    FW-04-03-G-D-310-065 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions8
    Length - Overall Pin0.375" (9.525mm)
    Length - Stack Height0.310" (7.874mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)