FW-04-03-L-D-200-080
FW-04-03-L-D-200-080
Part Number
FW-04-03-L-D-200-080
Description
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-04-03-L-D-200-080.pdf
Delivery Services
FW-04-03-L-D-200-080
Comments
    FW-04-03-L-D-200-080 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions8
    Length - Overall Pin0.280" (7.112mm)
    Length - Stack Height0.200" (5.080mm)
    Length - Post (Mating)0.080" (2.032mm)