FW-04-03-L-D-215-075
FW-04-03-L-D-215-075
Part Number
FW-04-03-L-D-215-075
Description
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-04-03-L-D-215-075.pdf
Delivery Services
FW-04-03-L-D-215-075
Comments
    FW-04-03-L-D-215-075 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions8
    Length - Overall Pin0.290" (7.366mm)
    Length - Stack Height0.215" (5.461mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)