FW-04-03-L-D-230-070
FW-04-03-L-D-230-070
Part Number
FW-04-03-L-D-230-070
Description
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-04-03-L-D-230-070.pdf
Delivery Services
FW-04-03-L-D-230-070
Comments
    FW-04-03-L-D-230-070 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions8
    Length - Overall Pin0.300" (7.620mm)
    Length - Stack Height0.230" (5.842mm)
    Length - Post (Mating)0.070" (1.778mm)