FW-04-03-L-D-240-125-A
FW-04-03-L-D-240-125-A
Part Number
FW-04-03-L-D-240-125-A
Description
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-04-03-L-D-240-125-A.pdf
Delivery Services
FW-04-03-L-D-240-125-A
Comments
    FW-04-03-L-D-240-125-A Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions8
    Length - Overall Pin0.365" (9.271mm)
    Length - Stack Height0.240" (6.096mm)
    Length - Post (Mating)0.125" (3.175mm)