FW-04-03-LM-D-138-157
FW-04-03-LM-D-138-157
Part Number
FW-04-03-LM-D-138-157
Description
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-04-03-LM-D-138-157.pdf
Delivery Services
FW-04-03-LM-D-138-157
Comments
    FW-04-03-LM-D-138-157 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions8
    Length - Overall Pin0.295" (7.493mm)
    Length - Stack Height0.138" (3.505mm)
    Length - Post (Mating)0.157" (3.988mm)