FW-05-03-L-D-303-075-A
FW-05-03-L-D-303-075-A
Part Number
FW-05-03-L-D-303-075-A
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-05-03-L-D-303-075-A.pdf
Delivery Services
FW-05-03-L-D-303-075-A
Comments
    FW-05-03-L-D-303-075-A Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.378" (9.600mm)
    Length - Stack Height0.303" (7.696mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)