FW-05-03-LM-D-155-155
FW-05-03-LM-D-155-155
Part Number
FW-05-03-LM-D-155-155
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-05-03-LM-D-155-155.pdf
Delivery Services
FW-05-03-LM-D-155-155
Comments
    FW-05-03-LM-D-155-155 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.310" (7.874mm)
    Length - Stack Height0.155" (3.937mm)
    Length - Post (Mating)0.155" (3.937mm)