FW-05-03-LM-D-160-190-P
FW-05-03-LM-D-160-190-P
Part Number
FW-05-03-LM-D-160-190-P
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-05-03-LM-D-160-190-P.pdf
Delivery Services
FW-05-03-LM-D-160-190-P
Comments
    FW-05-03-LM-D-160-190-P Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.350" (8.890mm)
    Length - Stack Height0.160" (4.064mm)
    Length - Post (Mating)0.190" (4.826mm)