FW-05-03-LM-D-233-065-P
FW-05-03-LM-D-233-065-P
Part Number
FW-05-03-LM-D-233-065-P
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-05-03-LM-D-233-065-P.pdf
Delivery Services
FW-05-03-LM-D-233-065-P
Comments
    FW-05-03-LM-D-233-065-P Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.298" (7.569mm)
    Length - Stack Height0.233" (5.918mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)