FW-05-03-LM-D-233-065
FW-05-03-LM-D-233-065
Part Number
FW-05-03-LM-D-233-065
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-05-03-LM-D-233-065.pdf
Delivery Services
FW-05-03-LM-D-233-065
Comments
    FW-05-03-LM-D-233-065 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.298" (7.569mm)
    Length - Stack Height0.233" (5.918mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)