FW-05-03-LM-D-249-120-A
FW-05-03-LM-D-249-120-A
Part Number
FW-05-03-LM-D-249-120-A
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-05-03-LM-D-249-120-A.pdf
Delivery Services
FW-05-03-LM-D-249-120-A
Comments
    FW-05-03-LM-D-249-120-A Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.369" (9.373mm)
    Length - Stack Height0.249" (6.325mm)
    Length - Post (Mating)0.120" (3.048mm)