FW-05-03-LM-D-250-075-A-P
FW-05-03-LM-D-250-075-A-P
Part Number
FW-05-03-LM-D-250-075-A-P
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-05-03-LM-D-250-075-A-P.pdf
Delivery Services
FW-05-03-LM-D-250-075-A-P
Comments
    FW-05-03-LM-D-250-075-A-P Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.325" (8.255mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)