FW-05-03-LM-D-255-100
FW-05-03-LM-D-255-100
Part Number
FW-05-03-LM-D-255-100
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-05-03-LM-D-255-100.pdf
Delivery Services
FW-05-03-LM-D-255-100
Comments
    FW-05-03-LM-D-255-100 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.355" (9.017mm)
    Length - Stack Height0.255" (6.477mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)