FW-05-03-LM-D-257-140
FW-05-03-LM-D-257-140
Part Number
FW-05-03-LM-D-257-140
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-05-03-LM-D-257-140.pdf
Delivery Services
FW-05-03-LM-D-257-140
Comments
    FW-05-03-LM-D-257-140 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.397" (10.084mm)
    Length - Stack Height0.257" (6.528mm)
    Length - Post (Mating)0.140" (3.556mm)