FW-05-04-F-D-156-156
FW-05-04-F-D-156-156
Part Number
FW-05-04-F-D-156-156
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-05-04-F-D-156-156.pdf
Delivery Services
FW-05-04-F-D-156-156
Comments
    FW-05-04-F-D-156-156 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.402" (10.211mm)
    Length - Stack Height0.156" (3.962mm)
    Length - Post (Mating)0.156" (3.962mm)