FW-05-04-F-D-435-110
FW-05-04-F-D-435-110
Part Number
FW-05-04-F-D-435-110
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-05-04-F-D-435-110.pdf
Delivery Services
FW-05-04-F-D-435-110
Comments
    FW-05-04-F-D-435-110 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.635" (16.129mm)
    Length - Stack Height0.435" (11.049mm)
    Length - Post (Mating)0.110" (2.794mm)