FW-05-04-F-D-500-150
FW-05-04-F-D-500-150
Part Number
FW-05-04-F-D-500-150
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-05-04-F-D-500-150.pdf
Delivery Services
FW-05-04-F-D-500-150
Comments
    FW-05-04-F-D-500-150 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.740" (18.796mm)
    Length - Stack Height0.500" (12.700mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)