FW-05-04-F-D-580-130
FW-05-04-F-D-580-130
Part Number
FW-05-04-F-D-580-130
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-05-04-F-D-580-130.pdf
Delivery Services
FW-05-04-F-D-580-130
Comments
    FW-05-04-F-D-580-130 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.800" (20.320mm)
    Length - Stack Height0.580" (14.732mm)
    Length - Post (Mating)0.130" (3.302mm)