FW-05-04-G-D-200-165
FW-05-04-G-D-200-165
Part Number
FW-05-04-G-D-200-165
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-05-04-G-D-200-165.pdf
Delivery Services
FW-05-04-G-D-200-165
Comments
    FW-05-04-G-D-200-165 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.455" (11.557mm)
    Length - Stack Height0.200" (5.080mm)
    Length - Post (Mating)0.165" (4.191mm)