FW-45-04-F-D-250-065
FW-45-04-F-D-250-065
Part Number
FW-45-04-F-D-250-065
Description
CONN HDR 90POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-45-04-F-D-250-065.pdf
Delivery Services
FW-45-04-F-D-250-065
Comments
    FW-45-04-F-D-250-065 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Number of Positions90
    Length - Overall Pin0.405" (10.287mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)