FW-45-04-F-D-320-090
FW-45-04-F-D-320-090
Part Number
FW-45-04-F-D-320-090
Description
CONN HDR 90POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-45-04-F-D-320-090.pdf
Delivery Services
FW-45-04-F-D-320-090
Comments
    FW-45-04-F-D-320-090 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Number of Positions90
    Length - Overall Pin0.500" (12.700mm)
    Length - Stack Height0.320" (8.128mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)