FW-45-04-F-D-350-100
FW-45-04-F-D-350-100
Part Number
FW-45-04-F-D-350-100
Description
CONN HDR 90POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-45-04-F-D-350-100.pdf
Delivery Services
FW-45-04-F-D-350-100
Comments
    FW-45-04-F-D-350-100 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Number of Positions90
    Length - Overall Pin0.540" (13.716mm)
    Length - Stack Height0.350" (8.890mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)