FW-45-04-F-D-350-125
FW-45-04-F-D-350-125
Part Number
FW-45-04-F-D-350-125
Description
CONN HDR 90POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-45-04-F-D-350-125.pdf
Delivery Services
FW-45-04-F-D-350-125
Comments
    FW-45-04-F-D-350-125 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Number of Positions90
    Length - Overall Pin0.565" (14.351mm)
    Length - Stack Height0.350" (8.890mm)
    Length - Post (Mating)0.125" (3.175mm)