FW-46-02-G-D-200-065
FW-46-02-G-D-200-065
Part Number
FW-46-02-G-D-200-065
Description
CONN HDR 92POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-46-02-G-D-200-065.pdf
Delivery Services
FW-46-02-G-D-200-065
Comments
    FW-46-02-G-D-200-065 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.075" (1.905mm)
    Number of Positions92
    Length - Overall Pin0.340" (8.636mm)
    Length - Stack Height0.200" (5.080mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)