FW-46-02-G-D-425-100
FW-46-02-G-D-425-100
Part Number
FW-46-02-G-D-425-100
Description
CONN HDR 92POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-46-02-G-D-425-100.pdf
Delivery Services
FW-46-02-G-D-425-100
Comments
    FW-46-02-G-D-425-100 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.075" (1.905mm)
    Number of Positions92
    Length - Overall Pin0.600" (15.240mm)
    Length - Stack Height0.425" (10.800mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)