FW-50-02-F-D-200-075
FW-50-02-F-D-200-075
Part Number
FW-50-02-F-D-200-075
Description
CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-50-02-F-D-200-075.pdf
Delivery Services
FW-50-02-F-D-200-075
Comments
    FW-50-02-F-D-200-075 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.075" (1.905mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions100
    Length - Overall Pin0.350" (8.890mm)
    Length - Stack Height0.200" (5.080mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)