FW-50-05-G-D-535-065-EP-A
FW-50-05-G-D-535-065-EP-A
Part Number
FW-50-05-G-D-535-065-EP-A
Description
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-50-05-G-D-535-065-EP-A.pdf
Delivery Services
FW-50-05-G-D-535-065-EP-A
Comments
    FW-50-05-G-D-535-065-EP-A Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions100
    Length - Overall Pin0.600" (15.240mm)
    Length - Stack Height0.535" (13.589mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)