FW-50-05-G-D-537-065
FW-50-05-G-D-537-065
Part Number
FW-50-05-G-D-537-065
Description
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-50-05-G-D-537-065.pdf
Delivery Services
FW-50-05-G-D-537-065
Comments
    FW-50-05-G-D-537-065 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions100
    Length - Overall Pin0.602" (15.291mm)
    Length - Stack Height0.537" (13.640mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)